Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου η σημερινή! Ψάχνοντας να βρω ποιο παιδικό βιβλίο θα διαβάσουμε με τα παιδιά, σήμερα 2 Απριλίου, παρατήρησα τα δικά μου αγαπημένα παιδικά βιβλία. Αυτά που μου είχαν χαρίσει οι γονείς μου και τα είχαν κρατήσει με αγάπη τόσα χρόνια, και που τώρα ήρθε η σειρά να περάσουν στα εγγονάκια τους. Ένα βιβλίο είναι το καλύτερο δώρο που μπορούμε να κάνουμε στα παιδιά μας, γιατί θα το έχουν “μαζί τους” για πάντα!
![](https://pennyslightseminar.com/wp-content/uploads/2020/04/book2.jpg)
Please follow and like us: